תפריט סגור

עיקור כלבים

עיקור כלב הוא התהליך בו אנו מונעים מהכלב מלהתרבות דרך הסרת הגונדים (היחידות המרבית בגברים והשחלות בנקבות). ההתערערות לעיקור או סירוס מגיעה ממגוון סיבות, כולל התמודדות עם התנהגות לא רצויה, מניעת התרבות לא רצויה, ושיפור הבריאות הכללית של הכלב.

עיקור כלב – קצת על התהליך:

עיקור הכלב הוא ניתוח כירורגי המתבצע תחת הרדמה מלאה. בזמן הניתוח, הרופא חותך את הגונדים ומנתק אותם. התהליך מחייב פגישה עם הווטרינר לפני הניתוח כדי לוודא את בריאות הכלב, וכמובן התאוששות זמנית לאחר הניתוח.

סירוס כימי לכלבים:

סירוס כימי הוא אלטרנטיבה לניתוח העיקור, והוא מבוצע דרך הזרקה של תרופה המעכבת את היכולת להתרבות. כאשר התרופה מוזרקת, היא פועלת על הגונדים ומעכבת את יכולת הכלב ליצור זרע או ביצים פוריות. ההליך הזה הוא זמני ולכן יש צורך בחידוש הזריקה מדי פעם.

עיקור כלבים ותופעות הלוואי:

בין אם מדובר בעיקור כלב כירורגי או בסירוס כימי, קיימות תופעות הלוואי אפשריות. אחרי הניתוח הכירורגי, יתכנו נפיחות, דימומים, דליפה של נוזל מהחתך, או דלקת באזור הניתוח. בסירוס הכימי, יתכנו תגובות אלרגיות לתרופה, דלקות במקום ההזרקה, או תגובות לא רצויות כמו חולשה זמנית.

בסיום, עיקור הכלב או סירוסו הם התהליכים שמטרתם היא לשפר את איכות החיים של הכלב ולמנוע התרבות לא רצויה. חשוב לדעת את האופציות שלך, להתייעץ עם הווטרינר, ולקחת בחשבון את הטבע הייחודי של הכלב שלך לפני שתקבל החלטה.

עיקור כלבים – צער בעלי חיים

עיקור כלבי צער בעלי חיים וסירוס כלבים צער בעלי חיים זה תופעה שנעשית לעתים קרובות בשל העובדה שלעתים קרובות כלבי רחוב מזדווגים ביניהם ללא הבחנה וגורמים לילודה בלתי מתוכננת של לא מעט גורים שמציפים את הרחובות ולא מוצאים לעצמם בית חם. אם אכפת לכם מבעלי החיים הללו, אין ספק שעליכם להבין את תהליך הסירוס שמבצעים בהם, כך שלא יהיו עוד תופעות של כלבי רחוב וללא הפסקה. טיפול פשוט וחכם ידאג לכל התהליך הזה.

חוק עיקור כלבים

עיקור כלבים
עיקור כלבים – כל המידע והשיקולים

עיקור וגם סירוס כלבים על פי החוק במדינה שלנו הינו תהליך חוקי שיכול להיעשות אך ורק על ידי וטרינר מומחה שהורשה לעשות את התהליך. כדאי לקחת בחשבון את העובדה שמדובר בתהליך שבא לעזור בסופו של דבר גם לכם וגם לכלב שלכם ליהנות מחיים טובים יותר. כך שאתם עושים את הצעד הנכון אם תבחרו ללכת על האופציה של עיקור הכלב שלכם, וזאת למרות שישנן רבים שיטענו טענות נגד התהליך. כך או כך, ההחלטה תישאר בידכם בסופו של דבר ובהתאם לשיקולים שלכם.

תוכלו להתייעץ עם וטרינר מומחה באזורכם לגבי סירוס ועיקור לרשותנו מבחר גדול וטרינרים מומחים הפרושים בכל רחבי גוש דן החל מוטרינר בגבעתיים ועד לוטרינר בראשון לציון שישמחו לתת מענה ושירות מכל הלב.

לצפייה במחירון הטיפולים שלנו
דילוג לתוכן