תפריט סגור

עיקור חתולה

לכל מי שמגדל כלב בבית רוב הסיכויים שעד היום, שמע על זה שכדאי לעשות עיקור לכלב, הנחה ויש לכם חתולות, גם שמעתם כבר על הדעה כי מומלץ מאוד לעקר אותן אם אינכם מצפים לעבר את החתולה ולצפות לגורים שלה. היום אנו נדון בדעה זו ונסביר לכם את היתרונות שישנם בתהליך סירוס חתולים ואף נדון מעט בחשיבות של עיקור חתולי רחוב ובעיקרון של עיקור חתולי רחוב חינם.

עיקור החתולה הוא למעשה התהליך של הוצאת הרחם והשחלות שלה והפיכתה לעקרה – חתולה שאינה יכולה לשאת צאצאים. על ידי עיקור החתולה אתם יכולים לוודא כי היא איננה תמליט צאצאים ובכך תגדיל את אוכלוסיית החתולים בביתכם, או בסביבת ביתכם.

עיקור חתולה
עיקור חתולה – מקטין את הסיכויים של החתולה לחלות במחלות מסויימות

לאחר שסיכמנו מהי הסיבה החשובה ביותר לעיקור חתולות, נרחיב בנושא של עיקור חתולי רחוב. כאשר החתולים שלכם מתגוררים בביתכם קל לשלוט בהרגלי הרבייה שלהם מפני שאתם יכולים לעקר או לסרס אותם מתי שנוח לכם. בניגוד לזאת, חתולי רחוב יכולים להתרבות כאוות נפשם ובכך להגדיל את אוכלוסיית החתולים באזור המגרוים שלכם- תופעה שכאשר היא אגרסיבית מידי יוצרת בעיות לדיירי האזור. מפני זאת, כיום ישנם וטרינרים רבים אשר מקדמים את התופעה של עיקור וסירוס חתולי רחוב ובכך שומרים על אוכלוסיית חתולי הרחוב בערים סבירה ושאינה יוצרת מטרד או בעיה.

יתרון נוסף וחשוב לעיקור חתולות הוא מפני שבכך אתם מקטינים את הסיכויים של החתולה לחלות במחלות מסוימות שללא תהליך העיקור אינם היו קטנים. מדובר במחלות כמו סרטן השחלות, מחלות מדבקות בשל מגע מיני ועוד.

אם יש לכם חתולות כחיות מחמד אנו ממליצים לכם בחום לגשת לוטרינר לפי בחירתכם ולעקר אותן. באמצעות הפעולה הזו אתם מגדילים את הסיכויים של החתולה לא להידבק במחלות, לחיות זמן ממושך יותר ולהימנע ממצוקתה בתקופות הייחום- המון יתרונות ששווים את הניתוח הפשוט!

שירותים עיקור חתולה ומוצרים נוספים הניתנים במרפאה הוטרינרית: סירוס כלביםחיסון משושהחיסון כלבת לכלבים

לצפייה במחירון הטיפולים שלנו

 

דילוג לתוכן