תפריט סגור

מחלות כלבים

מחלות כלבים נפוצות

מחלות כלבים נפוצות הן, בין היתר, מחלות עור בכלבים, מחלת קושינג בכלבים, מחלת הפרוו כלבים ומחלת אדיסון בכלבים. כאשר מדובר על מחלת הפרוו כלבים, מדובר על מחלה נגיפית הגורמת לכלב לסבול משלשולים והקאות קשים, לצד תסמינים כמו דם בצואה. מחלה זו מצריכה לגשת לוטרינר הקרוב אליכם מהר ככל הניתן, על מנת להקל על הכלב את ההתמודדות עמה.

מחלות כלבים מבוגרים נפוצות הן גם כן, כאשר חשוב לדעת כי ככל שהכלב מתבגר, כך הסיכוי שיסבול ממחלות כרוניות כלשהן רק גובר. לפיכך, במידה ואתם בעלים של כלב בוגר, חשוב שהיו עם היד על הדופק, כך שהכלב שלכם לא יסבול ממצב בו הוא לא מקבל את המענה הנדרש למצבו.

מחלות כלבים סימפטומים 

בכל הנוגע לסימפטומים של מחלות כלבים, חשוב לדעת כי הסימפוטומים הנפוצים ביותר הם הקאות ושלשולים. כמעט באופן מיידי כאשר הכלב מקיא, ניתן לדעת כי קיימת בעיה. לפיכך, במידה וזה המצב, מומלץ לעקוב אחר הכלב ולבדוק שהכל בסדר איתו במהלך זמן מה. במידה והמצב לא משתפר ואף מחמיר, יש לגשת באופן מיידי לוטרינר.

מחלות כלבים מסוימות, כדוגמת מחלות עור בכלבים, עשויות להיות קטלניות וקשות במיוחד. ללא טיפול מתאים, הכלב עלול לסבול מפגמים חיצוניים בעור, מגירודים ומקושי גדול מאוד לנהל באופן תקין את חייו הפשוטים.

מחלות כלבים
סוגי מחלות כלבים והדרכים לטיפול

מחלות אצל כלבים גורים 

מחלות גורי כלבים הינן מחלות אשר מצריכות מצדכם עירנות יתרה, היות וכאשר מדובר על גורים, כפי שמדובר על כלבים בוגרים, המערכת החיסונית אינה מפותחת במלואה, דבר אשר עתיד להקשות על הכלב להתמודד עם מחלות כלשהן מהם הוא יכול לסבול. כך למשל, במקרים רבים כאשר גור סובל ממחלה פשוטה למדי, הוא עלול להגיע לכדי גסיסה או מוות אך ורק בשל טיפול איטי או רשלני. זאת בניגוד לכלב בוגר אשר יוכל להתמודד עם הדבר ולא למות ממחלה שגרתית תוך זמן קצר.

לסיום, כפי שבוודאי הבנתם מהמאמר, כאשר מדובר על כלבים גורים ועל כלבים מבוגרים, יש להיות ערניים במיוחד בכל הנוגע לתחלואים שלהם. הסיבה לכך היא עצם זה שמדובר בכלבים אשר נמצאים בשלבי החיים שלא נחשבים לשיא, כאשר המערכת החיסונית לא תהיה מספיק חזקה במקרים רבים. לפיכך, בעזרת טיפול חיסוני בזמן או פנייה לדוקטור בעקבות תסמינים מסוימים, ניתן למנוע ולטפל במחלות של הכלבים על הצד הטוב ביותר. זכרו, בעזרת מספר צעדים פשוטים ניתן ליהנות מראש שקט במיוחד. לכן חשוב להיות קשר עם וטרינר מאזורכם ניתן לקבל שירות וטרינר ברמת גן  גבעתיים, תל אביב והסביבה  בכדי לתת מענה הולם לחיית המחמד שלכם.

שירותים הניתנים במרפאה הוטרינרית: חיסונים לכלביםחיסונים לכלבים גורים, עיקור חתולה

לצפייה במחירון הטיפולים שלנו
דילוג לתוכן